EGE ÜNİVERSİTESİ BASIMEVİ MÜDÜRLÜĞÜ

    

       Ege Üniversitesi Basımevi; Ege Üniversitesinin kuruluşunu takiben 1956 yılında kurulmuştur. Kampüs içindeki yeni binasına 1991 yılında taşınmış, 2002 – 2003 yılları arasında değişik ebatlarda Ofset Baskı, Giyotin, Kırım-Katlama makinelerinin sayısının arttırılmasıyla 5 x 7cm’den 70 x 100 cm ebadına kadar çeşitli ölçülerde baskı yapabilme kapasitesine sahip olmuş ve ofset baskı sistemi bugünkü yüksek performansına ulaşmıştır.
      Ege Üniversitesi amblemi taşıyan hemen hemen tüm ders kitapları, etiketler, stickerler, optik formlar, fakültelerimizin periyodik olarak yayınlanan dergileri ve gazetelerinin basımını gerçekleştirir. Bu çalışmaları ve atölyeleriyle bünyesinde basımevi bulunan diğer üniversitelere örnek olmuştur.
Basımevimiz, Üniversitemiz mensupları ve birimlerinin  ihtiyaçlarının yanı sıra üniversite dışından da kişi ve özel kuruluşların baskı taleplerini karşılamaktadır. Basımevi Müdürlüğümüz’ de; bilgisayarda dizgi, tarama, grafik tasarım, montaj, kalıp hazırlama, ofset baskı, kırım-harmanlama ve kapak takma işlemleri yapılmaktadır. Ayrıca tek renkli dijital baskı tekniği de uygulanmakta olup, Ofset ve Dijital baskı atölyelerinin günlük baskı kapasitesi ortalama 100.000 baskı civarındadır.
      Branşında iyi eğitim almış kişilerle personel sayısını artırarak gelişimi sürdürmek ve çağa uygun kaliteli hizmet vermek hedefinde olan Basımevimiz, bu hedef doğrultusunda üniversitemizin ilgili bölümlerinden mezun olan kişilere de istihdam sağlamaktadır.  Basımevimizin öncelikli amacı; tüm baskılı evrak, materyal ve kitap ihtiyaçlarını en kaliteli ve hızlı bir şekilde hizmete sunmaktır. Genel Sekreter Yardımcısı C. Orhan Çetinkalp Basımevi Müdürlüğünü, Engin Angı atölye koordinatörlüğünü  sürdürmektedir.