Deneme Veritabanları
Veritabanları Bitiş Tarihi Açıklama

 

Unbound Medicine

 

 

03.06.2018

 
5 min Clinical Consult, 5 min Pediatric Consult, Harrison's Manuel of Medicine, Pocket Guide to Diagnostics Tests ve Nurse's Pocket Guide modülleri erişime açılmıştır..Detaylı Bilgi İçin tıklayınız.

 

Zentralblatt MATH (zbMATH)

 

 

27.06.2018

 
Soyut ve Uygulamalı Matematik alanında dünyanın en geniş ve uzun soluklu abstract ve yayın inceleme(reviewing) veri tabanıdır.Detaylı Bilgi İçin tıklayınız.

 

Complete Anatomy

 

 

31.05.2018

 
Tamamı 3-D olarak gorsellestirilmis bu veritabanında vücuttaki tüm sistemler en ayrıntılı olarak işlenmiştir. Lisans düzeyinde komple bir anatomi dersini de içermektedir. Yukledikten sonra, sağdaki Library butonundan giriniz. Üstteki Group butonunda Sistemik ve Bölgesel Anatomi yaklaşımlarıyla hazırlanmış Anatomi Dersi Lecture'larini görebilirsiniz. KULLANICI ADI: Ege@3D4Medical.com SIFRE: 3D4Medical Detaylı Bilgi İçin tıklayınız.

 

Natural Medicines (Dogal-Bitkisel İlaçlar ve Geleneksel-Tamamlayıcı TIP)

 

 

31.05.2018

 
1400+ aşkın doğal bitkisel ilaç, 93,000'I aşkın ticari vitamin ve gıda takviyesi hakkında dozaj, yan etki, kullanım alanı ve ilaç etkileşimleri bilgileri verilmiştir. Ayrıca Akupunktur gibi birçok doğal ve geleneksel tedavi yöntemi hakkında ayrıntılı bilgiler bulunmaktadır. Detaylı Bilgi İçin tıklayınız.

 

Brill's New Pauly Online

 

 

24.05.2018

 
Brill'in New Pauly ve Metzler'in Der Neue Pauly'sinin tam setlerini sunmaktadır. On beş cilt (Antik çağ, 1-15) Greko-Romen antik çağına ayrılmıştır ve MÖ 2. binyıldan Orta Avrupa'ya kadar uzanan iki bin yıldan fazla tarihi kapsamaktadır. Öte yandan Greko-Romen kültürü ile bir yanda Semitik, Kelt, Cermen ve Slav kültürü ile eski Yahudilik, Hristiyanlık ve İslam arasındaki etkileşime özel önem verilmektedir. Beş cilt (Klasik Gelenek, I-V), uzun ve etkili antik dönemin ardından klasik miras tarihi de dahil olmak üzere antik mirasın sürekli yeniden yorumlanması ve yeniden değerlendirilmesi süreciyle tek tek ilgilenmektedir. Detaylı Bilgi İçin tıklayınız.

 

Project Muse

 

 

11.05.2018

 
Beşeri ve sosyal bilimler alanlarındaki tam metin güncel ve geriye dönük bilimsel dergilere erişim sağlar.Detaylı Bilgi İçin tıklayınız.

 

Clinical Key Medical Education   

 

 

17.05.2018

 
Öğrencilerin öğrenim sürecini bilgiye dönüştürmelerini ve çalışmalarını kolaylaştıran yeni nesil tıbbi eğitim platformudur. Tıbbi literatürün en güvenilir ve kapsamlı tıp koleksiyonunu erişime sunarak, öğrencilerin ihtiyaç duydukları cevaplar ile programlarına uyumlu olarak, istedikleri zaman buluşmalarını sağlamaktadır. Detaylı Bilgi İçin tıklayınız. .

 

Rosetta Stone   

 

 

15.05.2018

 
Dünyanın en çok tercih edilen online dil eğitim aracıdır. Farklı seviyelerde 30 dile erişim sağlayabilirsinizMobil Uygulama Erişim Kılavuzu İçin tıklayınız.

 

Bloomsbury Food Library   

 

 

13.05.2018

 
Tarih, sosyoloji, antropoloji, kültürel çalışmalar, beşeri coğrafya, sürdürülebilirlik, tarım, mutfak sanatları, siyaset bilimi, gelişim çalışmaları, gıda bilimi ve beslenme gibi disiplinlerdeki tüm göstergeleri ile birlikte yiyecek üzerine çalışan öğrenciler ve akademisyenler için temel bir kaynaktır.

 

Bloomsbury Cultural History 

 

 

13.05.2018

 
Antik çağlardan günümüze kadar çok çeşitli konularda Bloomsbury'nin öncü Kültürel Tarih Serileri'ni (Cultural Histories Series) keşfetmenin yanı sıra kullanıcılara bu çalışma alanı içerisinde en ilgili içeriğin keşfedilebilmesini sağlamak adına kapsamlı ek okuma için kitaplar, Wellcome Koleksiyonundan 1.000 adet fotoğraf ve interaktif özellikler sunmaktadır..